Miesto Vitrina # 38 – Čekuvos dvaras

PC250315 [Desktop Resolution]

Ariogalos dvaras žinomas nuo XVI a. Seniausiuose istoriniuose šaltiniuose jis vadinamas Čechavos, Čehuvos, Čehovo vardu.

Vienu iš dvaro valdytojų buvo Belazaras. XIX a. dvaras priklausė Miuleriui, o vėliau – Morkui. Rekonstruojant dvaro rūmus, buvo rastas įrašas – 1640 m. Spėjama, kad tai pirmųjų rūmų pastatymo data.

1940–1951 m. čia veikė vidurinė mokykla, o po rūmų rekonstrukcijos (1963 m.) – Ariogalos tuberkuliozinė ligoninė.

Po to, kai ji iš čia buvo iškelta, statiniai liko be šeimininkų, greitai ėmė nykti. Trūksta jiems dėmesio ir šiandien, parką grąžinus broliams Morkams.

Ariogalos parkas įkurtas XIX a. pabaigoje 13 ha teritorijoje, suplanuotas geometriškai. Parko šiaurinėje dalyje yra keletas pastatų.

Iš pietvakarių einanti pagrindinė alėja baigiasi priešais rūmus, čia esančiu trikampiu parteriu, kuriame įrengtas poilsio skveras.

Rūmus ir pagrindinį pastatą iš pietvakarių ir šiaurės rytų supa platūs reti medynai. Didesnėje pietinėje parko dalyje užveistas sodas, yra du tvenkiniai.

 PC250316 [Desktop Resolution]

PC250319 [Desktop Resolution] PC250320 [Desktop Resolution] PC250296 [Desktop Resolution] PC250299 [Desktop Resolution] PC250301 [Desktop Resolution] PC250303 [Desktop Resolution] PC250306 [Desktop Resolution] PC250308 [Desktop Resolution] PC250310 [Desktop Resolution] PC250314 [Desktop Resolution]

Įrašo “Miesto Vitrina # 38 – Čekuvos dvaras” komentarai: 7

  1. Turiu pasiūlymą: jei įmanoma – prie kiekvieno meisto vitrinos post’o pridėti gps koordinates, ar bent jau nuorodą į google maps su objektu lokacija. ar kažką pan. o šiaip keep it up! labai smagu skaityt ir ziuret 🙂

  2. Dėl google maps’ų pamastysiu. Ir jei pavyks, sekanti vitrina bus su gps.
    Dariau – šis objektas labai toli nuo tavęs 🙂 Bet kitą karta imsiu ir tave 😀

  3. Meniškai išėjo pirmos dvi nuotraukos, nenustatyti jų amžiaus.. O likusios – gryna dabartinė realybė 🙂

  4. labai įdomu paskaityti ir pažiūrėti foto apie Čėkuvos dvarą, kai netoliese jo gyvenu. Iki jo gal kokie 500 metrų nuo mano namų ir dažnai pro ten važiuoju. 😉 yra tekę būti ir viduje. ;P rūsy dar nebuvus, nes labai baisu ten eiti… xDD kuomet važiuoju su dviračiu, trumpinu kelią ir važiuoju pro pat Čėkuvos dvarą ir visuomet pasižiūriu pro langą, nes kažkur girdėjau, jog kuomet buvo tuberkoliozinė ligoninė, po tuo langu pasikorė vienas žmogus, labai norėčiau pamatyti vaiduoklį. xDD turbūt mirčiau iš siaubo jei pamatyčiau kažką panašaus… xDD kuomet važiuoju pro Čėkuvos dvarą, ties vienu posukiu nutikdavo kažkokia nelaimė. labai dažnai ties ten nukrisdavo dviračio pėdalas, dažnai nuvažiuodavau į griovį…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s