Miesto Vitrina # 67 – Bartkuškio Dvaras

Vieną labai šaltą šeštadienį nuvažiavome 39km, kad apžiūrėti neprižiūrimo dvaro. Trumpai  – labai gražus dvaras su savo sodais ir prūdais. Su nuostabiu vaizdu pro langus. Kažkas laukia kol jis tiesiog nugrius. Būklė – kritinė. Žemiau pateiktas kelių minučių video reportažas, o dabar šiek tiek istorijos apie Bartkuškio dvarą:

Šiaurinėje Barktuškio kaimo dalyje stovi klasicistiniai dvaro rūmai. XV a. Bartkuškį valdė Mikalojus Radvila, XVII-XVIII a. – Skorulskiai, Žabai. Dvare veikė plytinė, degtinės varykla, kalkių degykla, vyno darykla.

Skaityk toliau

1841 m. dvarą nupirko Idalija ir Ignas Pliateriai. 1845-1855 m. jie čia pastatė dviaukščius vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus. 1896 m.Gustavo Vilhelmo Pliaterio dukra Stefanija ištekėjo už L. Vankovičiaus, kuriam ir atiteko dvaras. 1913 m. Vankovičius jį pardavė advokatui iš Varšuvos Aleksandrui Lednickiui ( 1866-1934 ).

Po jo mirties iki 1939 m. dvarą valdė jo sūnus Vaclovas (1891-1967 ). Per Antrąjį pasaulinį karą gyvendamas Londone jis išleido memuarus, kuriuose šiltai aprašė ir savo tėviškę. Dvaro rūmai labai nukentėjo karo metais. 1950 m. buvo paruoštas rekonstrukcijos projektas, 1954 m. pradėti atstatymo darbai.

Bartkuškio dvaro rūmai pokario metais buvo paskelbti respublikinės reikšmės architektūros paminklu.1945 m. įsikūrė tarybinis ūkis, buvo kontora ir butai. 1961 m. pritaikytas mokymui, buvo sukurtas  technikumas . 1977 technikumas išsikėlė.

Iki. Mantas/Wd40


Prenumeruok RSS naujienas. Tau to reikia. + .

Įrašo “Miesto Vitrina # 67 – Bartkuškio Dvaras” komentarai: 9

  1. Oi 🙂 Čia tokia kamera – labai nepatogus laikymas jos. Dėl to taip gaunasi 🙂
    Bet manau lengvai p…..

  2. Realiai tai labai drąsu nebuvo. Pirmame aukšte reikia stebėti, kad kas ant galvos nenulėktų,antrame, kad ant galvos nenulėktų ir, kad neprasmegtum. Palėpėje baisu, kad nenukristum per tris aukštus. Nemaloniausia buvo lipti mediniais laiptais per aukštus. Šiaip tikrai pavojinga vieta. Manau dėl tos priežasties mažasis pastatas aklinai uždarytas.

  3. Yra tokių patarlių nuvalkiotų, kur tiktų Valentinos klausimui: „Nerizikuosi – negersi šampano“ ir „It’s a dirty job, but somebody has to do it“ ir dar „One must do whatever is necessary to achieve the desired result“ 😉
    Turi būti itin laimingas, kad būtent tavo apsilankymo metu kas nors užkristų ant galvos arba itin žioplys, kad per neapdairumą kur nors įkristum 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s