Miesto Vitrina # 70 – Tauro Rūsiai

Sveiki,

Kad patekti į Tauro rūsius, derinom beveik pora mėnesių. Ir štai suderinom. Tauro gamykla jau parduota ir iš jos jau velkamas metalas ir ardomi mechanizmai. Patalpos visiškai tuščios ir pasidengusios ledu. Lauke termometras rodė -15, o rūsyje -1. Sausa ir šilta. Dalinuosi fotografijomis iš vienintelio, dar kažkiek likusio alaus bravoro Vilniuje.

1860 metais turtingas pirmos gildijos Vilniaus pirklys Vilhelmas Šopenas miesto pakraštyje prie Tauro kalno pastatė aniems laikams gana stambią alaus daryklą, o kiek vėliau ir salyklidę – kitame miesto pakraštyje, dabartinėje Paupio gatvėje. 1900 metai Vilniuje buvo trys alaus daryklos – Šopeno (dabartinis TAURAS), I.E.Lipskio ir Seiniuko. 1900 metais vienam Vilniaus gyventojui jos pagamindavo vidutiniškai po 60 ltr. alaus, o 1913 metais – net po 1381 ltr. žinoma, ne visą tą kiekį suvartodavo vilniečiai. Alus buvo tiekiamas daugeliui Lietuvos ir Baltarusijos miestų, taip pat gabenamas į Lenkiją, Kijevą, Liepoją. alutis.lt info

Leidžiamės žemyn…

Skaityk toliau.

Prenumeruok RSS naujienas. Tau to reikia !

Įrašo “Miesto Vitrina # 70 – Tauro Rūsiai” komentarų: 10

  1. laukiau kada ten apsilankysi, vienitele apleista vieta kuria zinojau vilniuje:) o kaip su kitom, virsutinem patalpom? pries 15 metu dar kazkokios diskotekos ten budavo?!

  2. Tai buvo ir šią žiemą kiek pamenu. Viršuje šiaip dar viskas normaliai, tik jau visi mechanozmai išrinkti. Tušti plotai. Gaila labai bus kai neliks tokių pastatų.

  3. Nuostabu..
    Galetumet apsilankyti Kaune buvusiame Lituanicos fabrike.. Nes neuzilgo jo jau nebelix.. Nugriaus kaip nugriove Merkuriju…

  4. Ačiū.
    Tikrai labai norėčiau padaryti kelionę į Kauną, bet tiesiog laiko tikrai nerandu tam, ir dar ilgai nerasiu. Gaila.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s