Miesto Vitrina # 36 – Įtvirtinimai Saltoniškėse

DSCN6426 (Copy)

Ketvirtadienis. Lyja. Planuota kelionė į vieną vietą neišdegė. Užkalė kažkas įėjimą. Palauksim kol vėl nuardys – tada padarysim iš ten reportažą. Šį kartą iš šeškinės kalno bunkerių.

Įėjimai labai apdergti. Tik keista kad paėjus toliau pakankamai švaru. Tik viename buvo kažkada gaisras, tai viskas juoda.

Vienas bunkeris – du įėjimai. Jie tarpusavyje sujungti koridoriumi. jame yra dar trys kambariai ar tai sandėliai. Ir aplink tuos sandėlius yra toks labai jau siauras apėjimas. Na toks siauras, kad reikia eiti šonu.

Viso yra 5 bunkeriai. Vienas iš jų yra dviejų aukštų. Jame skraido šikšnosparniai.

 

DSCN6446 (Copy)

DSCN6461 (Copy) DSCN6456 (Copy) DSCN6420 (Copy) DSCN6422 (Copy) DSCN6418 (Copy) DSCN6431 (Copy) DSCN6449 (Copy) DSCN6469 (Copy) DSCN6416 (Copy) DSCN6463 (Copy) DSCN6434 (Copy) DSCN6472 (Copy)

Įrašo “Miesto Vitrina # 36 – Įtvirtinimai Saltoniškėse” komentarai: 6

  1. Išlikęs gerai todėl, kad visais lakais daugiau ar mažiau bijota į juos lysti 😉 Na ir šiaip, karinis objektas, tai nors jis ir lenkiškas, bet tarybinė kariuomenė kurį laiką jį taip pat naudojo. Apie tai byloja ir paskutinių dviejų lenkiškų sandėlių perdirbimas į slėptuves (čia tos, kur prie tunelio po gatve. Tas irgi tarybinis).
    Tas siauras apėjimas aplink patalpas, tai ventiliacijos kanalas, bet naudotas jis ir praėjimui – tam, kad į tuos nedidelius langelius, sandėlio galinėje sienoje, įstatyti žibintą. Langeliai tie buvo įstiklinti, o žibintai karbidiniai arba žibaliniai. Toks komplikuotas apšvietimas naudotas todėl, kad sandėliuose amunicija, tad nerizikuota į pačias sandėlio patalpas eiti su atviros ugnies žibintais. Naudotas apėjimas ventiliacijos kanalu.
    Kas čia dar… Hmmmm… Na, jei kas domina – klauskit 🙂

  2. Ačiū tikrai už komentarą ir žinias.
    Aš pas tave noriu paklausti – kur dar pamatyti ką nors tokio Vilniuje?
    Ačiū.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s